BİYOENFORMATİK KURSLARI

2016’da açılacaklar

Eğitim Yeri: Biyoakademi Eğitim Merkezi, Beycanoğlu İş Merkezi Ceyhun Atıf Kansu Cad. 104-2, Blok A2, Kat 5, Daire 20, Balgat, ANKARA
BE-2-1: Primer Tasarımına Giriş (yarım gün) – Eğitmen Banu Avcıoğlu (PhD)

NCBI üzerinden nükleik asit veri tabanını inceleme, hedef bölgeye PCR primeri yapma uygulamaları  (saat 9.00-12.00)
(çalışanlar 75 TL + %18 KDV, öğrenci/çalışmayan 50 TL + %18 KDV; en az dört kişiyle kurs açılır, kontenjan altı kişidir, katılımcılar dizüstü bilgisayar getirmelidir)
1. grup 13 Haziran (saat 9.00-12.00)           2. grup 20 Haziran  (saat 9.00-12.00)

BE -7:  Filogenetik Analiz Eğitimi (Süre: 2 gün) – Eğitmen Zeynep ÖZKESERLİ (MSc)

Filogenetik analiz algoritmalarına giriş, MEGA5 ile uygulamalı filogenetik analiz, filogenetik ağaç oluşturma (saat 9.00-18.00)
(çalışan 350 TL + %18 KDV, öğrenci/çalışmayan 300 TL + %18 KDV; en az dört kişiyle kurs açılır, kontenjan sekiz kişidir, katılımcılar dizüstü bilgisayar getirmelidir)
Tarih: 18-19 Haziran (saat 9:00-18:00)

BE-11 Gerçek Zamanlı – real time– PCR Veri Analizi  (Süre: 1 gün) – Eğitmen Zeynep ÖZKESERLİ (MSc)

Gerçek zamanlı PCR deneyinizi nasıl planlamalısınız? Elde ettiğiniz veriyi istatistiksel olarak nasıl analiz etmelisiniz? (saat 9.00-18.00)
(çalışan 250 TL + %18 KDV, öğrenci/çalışmayan 200 TL + %18 KDV; en az dört kişiyle kurs açılır, kontenjan sekiz kişidir, katılımcılar dizüstü bilgisayar getirmelidir)
1 Gün-henüz belirlenmedi (saat 9:00-18:00)

 BE-12:  R Programlamaya Giriş (3 gün) – Eğitmen Özlem İLK DAĞ (Doç.Dr)

R programlama dili ve uygulamaları  
(çalışanlar 550 TL + %18 KDV, öğrenci/çalışmayan 450 TL + %18 KDV; en az dört kişiyle kurs açılır, kontenjan altı kişidir, katılımcılar dizüstü bilgisayar getirmelidir)
3 gün, henüz belirlenmedi (saat 10.00-16.00)

KURS BAŞVURU FORMU

TÜM BİYOENFORMATİK KURSLARIMIZ

BE -1:  Temel Biyoenformatik Uygulamalı Eğitimi ( Süre: 2 gün) – Eğitmen   Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE-2-1: Primer Tasarımına Giriş (süre yarım gün) – Eğitmen Banu Avcıoğlu (PhD)
BE -2-2:  İleri Primer Tasarımı Eğitimi ( Süre: 1 gün)  – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE -3:  İleri Düzey Biyoinformatik Analiz Eğitimi (Süre: 2 gün)  – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE -4: İleri Düzey Veritabanları Eğitimi (Süre: 2 gün)  – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE -5: Biyolojik Network Analizi Eğitimi (Süre: 1 gün) – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE -6: IPA (Ingenuity Pathway Analysis) Eğitimi (Süre: 2 gün) – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE-7: Filogenetik Analiz (Süre 2 gün)  – Eğitmen Zeynep ÖZKESERLİ (MSc)
BE- 8: Yaşam Bilimleri için Programlama: R ve Biocondoctor (Süre 4 gün)  – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE- 9: Yaşam Bilimleri için Programlama: Phyton (Süre 4 gün)  – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE -10: Biyolojik Veriler için Modern Görüntüleme Yaklaşımları: D3js  – Eğitmen Ahmet Raşit Öztürk (MSc)
BE-11: Gerçek Zamanlı – real time– PCR Veri Analizi  (Süre: 1 gün) – Eğitmen Zeynep ÖZKESERLİ (MSc)
BE- 12: R Programlamaya Giriş (Süre 3 gün)  – Eğitmen Özlem İlk Dağ (Doç. Dr)

Comments are closed.